Portal Wędkarskiego Świata

został przygotowany z myślą o wędkarzach amatorach, jak i o profesjonalistach. Portal jest systematycznie aktualizowany oraz rozbudowywany. Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji.

 Aktualny numer WŚ

WŚ 03/2015

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

 

Spis treści 08/2010


WŚ sierpień 2010 Spis wszystkich artykułów znajdujących się w sierpniowym numerze Wędkarskiego Świata.

Czytaj więcej: Spis treści 08/2010

Letnia dorożka

Cykl artykułów o łowieniu szczupaków, okoni, i boleni na trolling.
Ewaryst Sielecki "Największe w jeziorze": "Łowienie szczupaków w sierpniu nie jest łatwą sprawą. Jeszcze kilka lat temu wydawało mi się, że to ostatni gatunek, na jaki będę polował o tej porze roku. Wszystko zmieniło się, gdy mój kolega Marek pokazał mi, na czym polega trolling w sielawowych jeziorach.

Czytaj więcej: Letnia dorożka

Trudne okonie

"O duże okonie pyta wielu Czytelników, bo problem wcale nie jest taki prosty do rozwiązania. Po pierwsze dlatego, że okonie są bardzo smaczne – zarówno rybacy, jak i wędkarze "zwalczają" je, jak tylko mogą, więc z tego powodu nie ma ich zbyt dużo. Po drugie, są to ryby, które pływają w niewielkich grupach, często przemieszczających się po całym jeziorze, a napotkanie takiej grupy, w dodatku intensywnie żerującej, nie zdarza się zbyt często. Po trzecie, duży okoń jest latem kapryśny jak boleń i interesuje się tylko niektórymi przynętami. (...)

Czytaj więcej: Trudne okonie

Lato w mieście

"Ryby w mieście rosną tak samo duże jak w tajnych, dzikich łowiskach. A nawet większe, gdyż pilnowane przez licznych wędkarzy, rzadziej poddane są presji kłusowniczej. Marzeniem każdego z nas jest wyjazd na obfitujące w ryby łowisko. Ryb ma być pod dostatkiem, a miejsce koniecznie musi być otoczone gęstym lasem (żeby nikt postronny nas tam nie wypatrzył) i najlepiej prawie na końcu świata, tak aby nie docierały tam codzienne problemy i zrzędzenia rodziny, że "znowu na ryby"…

Czytaj więcej: Lato w mieście

Mistrzostwa Świata

W czerwcu odbyły się Spławikowe Klubowe Mistrzostwa Świata oraz Spinningowe Mistrzostwa Świata w łowieniu pstrągów. Relacja z obu imprez.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Świata

Letnie porty

"Bardzo wygodne wędkowanie dla osób, którym nie przeszkadza industrialny charakter miejsca, mogą w czasie urlopu zapewnić porty. Efekty takich łowów bywają zaskakujące, a samo łowienie jest delikatne w porównaniu z plażowym machaniem długimi i niezbyt lekkimi wędziskami. Często, gdy warunki nie pozwalają na rozstawienie się z wędziskami na plaży, udaję się do portu we Władysławowie, aby tam, przy jego wyjściu w morze, spróbować swoich sił w połowach "prawie" morskich. Łowienie w takich miejscach ma swoje wady i zalety, ale jedno jest pewne – szansa na złowienie kilku ryb jest bardzo duża.

Czytaj więcej: Letnie porty

Bolonki

"Wędki bardzo chętnie używane przez wędkarzy. Są wygodne w transporcie, można nimi łowić zarówno daleko, jak i blisko brzegu, w rzekach i kanałach, a także na wodach stojących. Bolonki to potoczna nazwa wędzisk do metody bolońskiej. Są to kije teleskopowe z przelotkami, o długości od 5 nawet do 9 m. Najpopularniejsze jednak są szóstki i siódemki. Tego typu wędziskom producenci dodają w nazwie wyraz bolognese.

Czytaj więcej: Bolonki

 

 

 

 

 
Prenumeratę realizujemy od dowolnego numeru zgodnie z życzeniem Zamawiającego.

Co miesiąc dla wszystkich prenumeratorów Prezenty!

Prenumerata